ARB Coin ve O 8 Altcoin, Bugün Uçuşa Geçti! İşte Detaylar

Kripto para piyasası 28 Nisan’da olumlu bir dalgalanma yaşadı ve birçok önemli sektör önemli fiyat artışlarına tanık oldu. Bu yükseliş trendi özellikle Liquid Staking Derivative (LSD) ve Layer 2 ölçeklendirme çözümü sektörlerinde dikkat çekiciydi. Ayrıca ARB coin, WLD gibi kriptolar dikkat çekti.

LSD tokenları, adeta parladı

Proof-of-Stake Blockchain’lerindeki stake edilmiş varlıkları temsil eden LSD tokenleri toplu bir yükseliş yaşadı. Lido DAO’nun yerel tokeni LDO, 24 saat içinde %8,62 artışla 2,105 dolara ulaştı. Benzer şekilde, Synthetix’in SSV tokeni aynı zaman dilimi içinde %17,21 oranında önemli bir artış göstererek geçici olarak 53,40 dolara ulaştı. LSD alanındaki diğer önemli kazançlar arasında PENDLE (%5,92 artış) ve %5,59 artışla Rocket Pool (RPL) yer aldı. Frax Share (FXS) de %3,46’lık ılımlı bir artış kaydetti.

Kesinlikle LSD sektörünün bir parçası olmasa da, bahsetmeye değer bir diğer token ETHFI oldu. Dalgalı bir gün yaşadı, kısa süreliğine 4,5 dolara yükseldi ve ardından hafifçe geri çekildi. Ancak geri çekilmeye rağmen ETHFI yine de günü %30,01 artışla 4,389 dolardan kapatmayı başardı.

Layer 2 coinleri aşıyor: ARB coin ve WLD uçuyor

Layer 2 ölçeklendirme çözüm alanı olumlu düşünceyi yansıtıyordu. Arbitrum’un tokeni ARB, nihayet 24 Nisan’dan bu yana ilk kez kritik 1 dolar sınırını aştı. Bu artış, 24 saat içinde gerçekleşen %9,73’lük fiyat artışından kaynaklandı ve ARB’yi 1,15 dolara itti. Analistler bu artışın, ARB’nin güçlü bir korelasyona sahip olduğu Ethereum (ETH) fiyatındaki son artışla bağlantılı olabileceğine inanıyor.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, bir başka Layer 2 tokeni olan Worldcoin (WLD) de son günde %4,66’lık sağlıklı bir kazanç elde ederek 4,93 dolara ulaştı. Analistler bu tokenlerin gelecekteki performansı konusunda temkinli bir iyimserliğe sahip. TradingView gibi ticaret platformlarındaki teknik göstergeler hem ARB hem de WLD için umut verici bir tablo çiziyor. ARB’nin 4 saatlik grafiği potansiyel bir yükseliş trendini ortaya koyuyor. Uzmanlara göre Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine ulaşmadan satın alma baskısını gösteriyor.    

WLD’nin 4 saatlik grafiği de benzer bir model sergiliyor. 4,60 dolarlık destek son yükselişi tetikledi ve 5,21 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde potansiyel bir kırılma muhtemel görünüyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi de yükseliş momentumuna işaret ediyor. Ancak sıfır çizgisinin üzerine çıkan 12 ve 26 EMA’ların kesin bir teyidi bekleniyor. Bazı uzmanlara göre bunun gerçekleşmesi durumunda WLD önemli bir yükseliş yaşayabilir ve potansiyel olarak 0,786 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 5,79 dolara ulaşabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir